PRIOPĆENJE ZA JAVNOST: Hoće li propasti 700.000 KM vrijedna obnova poljskih nasipa u Općini Domaljevac – Šamac?

E-mail Ispis PDF

nasip

DOMALJEVAC, 20.02.2015. - Ovim putem želimo upoznati građanke i građane općine Domaljevac-Šamac s krajnje neodgovornim postupanjem čelnih ljudi naše općine koji ne žele sazvati sjednicu Općinskog vijeća koja je potrebna da bi se pokrenula investicija obnove poljskih nasipa vrijedna 700.000 KM na lokalitetu Bazik – Domaljevac a koji štite preko 700 ha obradivih poljoprivrednih površina od izlijevanja rijeke Save.

Kako je objavljeno na službenoj stranici Vlade Županije Posavske riječ je o dva poljska nasipa u ukupnoj duljini od 13,8 km čiju rekonstrukciju, uz 20% sudjelovanja Ministarstva poljoprivrede vodoprivrede i šumarstva Vlade Županije Posavske, financiraju CRS BiH (Catholic Relief Services za BiH) i UNDP (United Nations Development Programme) dok općina Domaljevac - Šamac ima zadatak da na Općinskome vijeću donese Odluku o eksproprijaciji zemljišta koja je nužna za raspisivanje natječaja.

Smatramo da je krajnje vrijeme da politika prestane biti sredstvo kojim će se pojedinci, odnosno pojedine skupine služiti u svoje svrhe. Incidentna ponašanja koja se u zadnje vrijeme događaju u Općini Domaljevac – Šamac rezultat su dugogodišnjeg privatiziranja institucija naše općine, represije nad građanima, krive politike, nezainteresiranosti za rješavanje problema čelnih ljudi naše općine i neodgovornosti svih sudionika, počevši od onih koji vode našu općinu.

Iskreno se nadamo kako će razum prevladati i kako će ovaj projekt biti uspješno priveden kraju na dobrobit svih zainteresiranih poljoprivrednih proizvođača s područja naše općine. Klub vijećnika HDZ BiH u Općinskome vijeću Općine Domaljevac – Šamac ne može i ne želi preuzeti odgovornost ukoliko ovaj projekt propadne zbog neodgovornosti pojedinaca!


Klub vijećnika HDZ BiH
Domaljevac - Šamac

 

YOU ARE HERE: Vijesti HDZ BiH Domaljevac - Šamac PRIOPĆENJE ZA JAVNOST: Hoće li propasti 700.000 KM vrijedna obnova poljskih nasipa u Općini Domaljevac – Šamac?